Проблемою превентивного виховання цікавляться і у Міністерстві освіти та науки України. Зокрема, знайомимо вас з листом МОН від 11.09.2009р.
На виконання Комплексної програми профілактики правопорушень на 2007—2009 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 № 1767, Міністерством освіти і науки України, органами управління освітою, педагогічними колективами навчальних закладів проводиться організаційна та профілактична правовиховна робота, спрямована на зниження рівня злочинності серед неповнолітніх. Системна робота міністерства, консолідація зусиль інституцій різного рівня із зазначеного питання дають позитивні результати. Упродовж останніх років зберігається динаміка зменшення кількості неповнолітніх злочинців і кількості злочинів, вчинених ними.
За статистичними даними МВС, рівень злочинності неповнолітніх, починаючи з 2004 року, знижується на всій території України. У першому півріччі 2009 р., у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, загальна кількість злочинів, вчинених неповнолітніми та за їх участю, знизилася на 26,2% — з 671 у січні — червні 2008 р. до 496 у першому півріччі 2009 р.
Зменшилася на 14,2% кількість неповнолітніх, які вчинили злочини. Так, у першому півріччі 2009 р., в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, загальна кількість неповнолітніх, які скоїли злочини, знизилася на 1054 — з 7441 у січні-червні 2008 року до 6387 у першому півріччі 2009 року. З них кількість учнів шкіл, гімназій, ліцеїв, які скоїли злочини, зменшилась на 19,6%. Зазначена динаміка має тенденцію до зниження в переважній більшості областей України. Найкращі результати — у Харківській (-31%), Миколаївській (-26,9%), Запорізькій (-22,6%) областях, в АР Крим (-25,2%).
Зменшилася на 26,2 % кількість злочинів, вчинених неповнолітніми у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. Найменше зазначених правопорушень — у м.Севастополі (1), у Волинській (2), Рівненській (3), Закарпатській та Чернігівській (по 5) областях. Значно зменшилась кількість таких злочинів у Волинській (-88,2%), Київській (-74,3%), вдвічі — у Житомирській, Харківській і Донецькій областях.
Зменшилася на 19% (на 240 учнів) кількість неповнолітніх, втягнутих у злочинну діяльність. Найвагоміші позитивні зрушення щодо зазначеної проблеми зафіксовано у Полтавській (-56,8%), Сумській (-47,8%), Кіровоградській (-46,4%), Херсонській та Рівненській (по -44%) областях.
Зменшилася на 32,6% кількість неповнолітніх, які стали жертвами зґвалтувань (або замахів), на 22,2% — жертвами умисних тілесних ушкоджень; на 34.2% менше учнів потрапили у ДТП.
Разом з тим, незважаючи на загальні позитивні тенденції, аналіз стану підліткової злочинності свідчить, що криміногенна ситуація в дитячому та підлітковому середовищі залишається складною і тривожною, а зазначена проблема — досить гострою та актуальною для суспільства. Так, у ряді областей кількість неповнолітніх, які скоїли злочини, зросла: у Львівській — на 19,4%, Волинській — на 13%, Чернігівській — на 9,9%. За оперативними даними МВС, на медичних обліках наркоспоживачів перебуває 3,4 тис. неповнолітніх. У Київській та Черкаській областях збільшилася кількість неповнолітніх, втягнутих у злочинну діяльність (відповідно на 55,6% і 33,3%).
Насторожує і той факт, що 979 неповнолітніх скоїли злочини у стані алкогольного сп’яніння, 814 — повторно, на 12,9% зросло число неповнолітніх, які потерпіли внаслідок торгівлі людьми.
Міністерство освіти і науки України вважає необхідним продовження цілеспрямованої системної роботи щодо профілактики злочинності та правопорушень серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів. З цією метою:
Міністерству освіти і науки Автономної республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
проводити щоквартально моніторинг стану злочинності та правопорушень серед неповнолітніх, узагальнювати його результати і розробляти рекомендації щодо поліпшення превентивно-профілактичної роботи з попередження дитячої злочинності, бездоглядності та безпритульності;
вжити заходів щодо забезпечення змістовного дозвілля та зайнятості учнівської молоді в позаурочний час шляхом створення умов для здобуття позашкільної освіти, розвитку мережі гуртків у загальноосвітніх навчальних закладах, спортивні секції;
систематично проводити спільно з працівниками МВС і соціальних служб акції «Канікули», «Урок», «Вокзал» тощо, спрямовані на запобігання злочинності серед неповнолітніх, дитячій бездоглядності та безпритульності.
2. Керівникам загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів:
сформувати у кожному загальноосвітньому та професійно-технічному навчальному закладі банки даних про учнів, схильних до правопорушень, і організувати їх психолого-педагогічний супровід;
вжити заходів щодо підвищення рівня психолого-педагогічного діагностування учнів, проведення з ними індивідуальної правовиховної роботи;
вжити заходів щодо залучення дітей з «групи ризику» до позашкільної освіти, до організованих форм відпочинку, в т.ч. у канікулярний період;
залучати органи громадського самоврядування закладу до проведення превентивно-профілактичних заходів;
приділити належну увагу просвітницькій роботі серед батьків.
Про проведену роботу просимо інформувати міністерство у терміни, визначені наказом МОН від 20.01.2007 № 27 «Про заходи Міністерства освіти і науки України на виконання Комплексної програми профілактики правопорушень на 2007—2009 роки», за формою, що додається.
Крім того, для узагальнення й аналізу міністерством стану злочинності та правопорушень серед неповнолітніх просимо подавати щоквартально (до 5 квітня, до 5 липня, до 5 жовтня, до 5 січня) відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини статистичні дані на паперових і магнітних носіях (e-mail: a_serednytska@mon.gov.ua) за формами, що додаються:
Лист МОН від 17.05.2004 № 32/9-448 щодо звітності про стан злочинності та правопорушень серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів вважати таким, що втратив чинність/
За матеріалами міністерства освіти і науки України.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Так що все ніби і погано, але нікого це не турбує. Найдивнішою є позиція батьків - вони так старанно все делегують кому тільки можна.
ОтветитьУдалить